نام قيامت يوم‌الحساب است، سؤال پيش مي‌آيد که چرا خدا در همين دنيا حساب و کتاب نمي‌ کند؟ وچرا در همين دنيا خوب‌ها را جزا و بدها را کيفر نمي‌ دهد؟
انجام حساب و کتاب در دنيا شدني نيست، زيرا برخي از افراد پس از انجام عملشان در دنيا نيستند تا جزا ببينند مانند شهدا و ممکن است بسياري از اعمال تا قرن‌ها آثار داشته باشد مانند اختراعات، پس بايد تا پايان دنيا صبر کرد، همچنين بسياري از افراد را نمي‌توان جزا و کيفر داد.

به عنوان مثال چگونه مي‌توان پيامبر را جزا داد، با عسل و کباب و هواپيماي شخصي نمي‌توان جزاي افرادي چون امام‌ خميني(ره) را داد، چون اينها براي همه وجود دارند، همچنين کيفر فردي چون صدام چيست و چگونه مي‌توان او را در اين دنيا کيفر داد؟

کيفر دادن به افراد ديگر نيز سرايت مي‌کند، به عنوان مثال اگر من بر سر يتمي بزنم و کيفر آن فلج شدن دست من باشد، خانواده من اذيت شده و غصه مي‌خورند، پس عواقب کيفر دادن در دنيا ممکن است به ديگران هم سرايت کند، بنابراين نمي‌توان در اين دنيا حساب و کتاب انجام داد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Leslie نـــــــــــازنــیـــــــــن مــــــــــــــن NIKE2019 گلبرگ یاس فناوری اطلاعات آموزش دوربین مدار بسته فرکتال سیب yoga