ماه مبارک رمضان در حقيقت يکي از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوي وجود مان از گناهان به ما اعطاء گرديده است، لذا به هر خواهر و برادر با درک ماست تا از اين لحظات گرانبها و از اين شانس طلايي به منظور محو نمودن اشتباهات، خطاها و گناهاني که از ما سر زده است استفاده نمايد ، و با باز گشت اين ماه مبارک و پر فيض همزمان با آنکه از فوايد طبي آن برخوردار مي‌شويم، از فوايد دنيوي و اخروي آن نيز مستفيد گرديم. اينک در اين مجموعه به اميد آنکه گامي را در جهت پخش و گسترش احکام ديني خويش برداشته باشيم تعدادي از احاديث گرانمايه، حضرت رسول الله (ص) را جمع آوري نموده‌ايم تا همه از آن بهره‌مند شده و ما را نيز شامل دعاهاي شبانه روزي خويش گردانند.

خوشا به حال آن خواهر و برادر که هر لحظه اين ماه پر فيض و پر برکت را غنيمت شمرده و از آن در جهت مغفرت و بخشش گناهان‌شان استفاده نمايند و حسرت و افسوس به حال آن خواهر و برادري که با فرا رسيدن اين ماه مبارک هنوز هم از خواب غفلت بيدار نگرديده و با بي‌تفاوتي و بدون احساس مسئوليت، به گناهان گذشته‌شان ادامه داده و از اين شانس طلايي مستفيد نمي‌گردنند.

رسول الله (ص) فرمود: خداي عزوجل مي فرمايد: هر عمل فرزند آدم براي اوست غير از روزه که آن براي من است و من پاداش آنرا مي دهم و روزه سپري است ( در مقابل دورخ يا گناهان ) و چون روز روزه، يکي از شما باشد ، بايد ناسزا نگوئيد، و فرياد نکشيد و با کسي در گير نشويد م اگر کسي او را دشنام داد و يا با او جنگ کرد بايد بگويد: من روزه دارم و سوگند به ذاتي که جان مصطفي در يد اوست همانا بوي دهن روزه دار در نزد خداوند (ج) از بوي مشک نيکوتر است. و براي روزه‌دار دو شادي است که بدان شاد مي‌شود، يکي که چون افطار کند، شاد ميشود و ديگري که چون پروردگارش را ملاقات کند به روزه‌اش شاد مي‌گردد.

اين لفظ بخاري است و در روايتي از او آمده که روزه دار طعام، آشاميدني و شهوت خود را از جهت من ترک ميکند، روزه از براي من است و من بدان پاداش ميدهم و حسنه به ده برابرش.

خداي عزوجل مي‌فرمايد: هر عمل فرزند آدم براي اوست غير از روزه که آن براي من است و من پاداش آنرا مي دهم و روزه سپري است (در مقابل دورخ يا گناهان)

در روايتي از مسلم آمده که هر عمل فرزند آدم چند برابر مي‌شود نيکي به ده برابرش تا هفت‌صد برابرش - الله تعالي فرمود: مگر روزه که همانا از براي من است و من بدان پاداش ميدهم - شهوت و طعام خود را به دستور من ميگذارد و براي روزه دار دو شادي است يک شادي در وقت افطار ش و يک شادي در وقت ملاقات با پروردگارش و بوي دهن روزه دار در نزد خداي متعال از بوي مشک بهتر است.

اي مردم به شما ماه بزرگي رسيده. ماه مبارک، ماهي که در آن شبي است بهتر از هزار ماه. ماهي که خداوند روزه اش را فرض و قيام شبش را نفل قرار داده. کسي که به اجراي کاري نيکي تقرب جويد مانند آن است که فريضه را در ماه ديگري اداء نموده باشد. ماه صبر و ثواب صبر بهشت است، ماه دلجوئي است. ماهي است که روزي مومن در آن فراوان ميشود. کسي که در آن روزه داري را افطاري ميدهد، براي او با عث آمرزش گناهان و آزادي از آتش دوزخ ميشود و به اندازهء اجر روزه دار به وي داده ميشود بدون اينکه از ثواب روزه دار کاسته شود. گفتيم اي رسول خدا ، همگي ما توان افطار روزه دار را نخواهيم داشت. فرمود: اين ثواب را کسي هم حاصل ميکند که يک چشيدني از شير يا يک خرما و يا يک نوشيدني آب به روزه دار بدهد و کسي که روزه داري را سير مي نمايد، خدا او را از حوض من مينوشاند که تشنه نمي‌شود تا به بهشت داخل شود.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : روزه ,گناهان ,مبارک ,پاداش ,شادي ,ميشود ,مقابل دورخ ,بدان پاداش ,پاداش ميدهم ,روزه داري ,روزه سپري ,بدان پاداش ميدهم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ظروف یکبار مصرف نوین ظرف آموزش و منبع وردپرس rah دانلود فیلم وسریال تورهای لحظه آخری تورنت Brandon گروه شریف Lisa دانلود فیلم جدید دخترای کوچه پایینی _ آموزش نویسندگی